Pożyczki hipoteczne Szczecin – bezpłatne porównanie!

Szukasz pożyczki hipotecznej w Szczecinie? Nie wiesz który bank ofertuje najtańszą ofertę? Skontaktuj się z nami - porównamy banki zupełnie bezpłatnie!

Pożyczka hipoteczna w Szczecinie – pożyczka, której głównym zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, do której pożyczkobiorca ma prawo własności (nieruchomość taka nie może być obciążona kredytem). Na ogół pożyczka hipoteczna ma charakter długoterminowy (ok. 15-20 lat), a jej wartość wynosi ok. 70% wartości zastawionej nieruchomości (w szczególnych przypadkach może sięgać do 100% wartości). Najlepsze pożyczki hipoteczne - tylko u Niezależnych Ekspertów Finansowych ze Szczecina.

Którą pożyczkę hipoteczną na rok ten wybrać?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami finansowymi aby otrzymać bezpłatne oferty pożyczek hipotecznych z najniższym RRSO na rynku!

 

Pożyczka hipoteczna Szczecin - czy to dobre rozwiązanie?

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki hipotecznej? Z wielu powodów możesz potrzebować pozyskać większą ilość gotówki. To może być remont generalny Twojego domu, zakup nowego auta, wyjazd na wymarzone wakacje, nagły, nieprzewidziany spory wydatek, albo spłata aktualnych zobowiązań finansowych. Dowiesz się tutaj, czym różni się pożyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego. Jakie warunki trzeba spełnić oraz na co możesz przeznaczyć środki pozyskane z tytułu pożyczki hipotecznej, a także dlaczego wybrać taką formę finansowania.

Pożyczka hipoteczna - co to jest?

Pożyczka hipoteczna, jest często mylnie odbierana jako to samo, co kredyt hipoteczny. Te dwie formy finansowania różnią się jednak od siebie w znacznym stopniu. Zarówno w przypadku kredytu, jak i pożyczki hipotecznej, wymogiem jest posiadanie nieruchomości, która posłuży za zastaw dla pożyczkodawcy. W przypadku niemożności spłaty zobowiązań przez pożyczkobiorcę, bank może zażądać sprzedaży zastawionej nieruchomości, celem spłaty zobowiązań. Należy pamiętać, że aby pożyczka hipoteczna została udzielona, na zastawianą nieruchomość nie może być już ustanowiona hipoteka względem innego właściciela nieruchomości.

Jednak w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, pożyczka hipoteczna udzielona może zostać na dowolny cel lub nawet kilka celów takich jak zakup nowego auta, remont generalny domu lub mieszkania, wyjazd na wakacje, czy spłatę istniejących już zobowiązań pożyczkobiorcy. W przypadku kredytu hipotecznego środki finansowe mogą zostać przeznaczone jedynie na budowę lub zakup nieruchomości lub działki budowlanej. Kredyt hipoteczny może być udzielony jedynie przez banki, podczas gdy pożyczek hipotecznych mogą udzielać również poza bankowe instytucje finansowe.

Warunki udzielenia pożyczki hipotecznej

Aby otrzymać pożyczkę hipoteczną trzeba spełnić warunki 

 • własnościowe
 • dochodowe
 • wiekowe

Warunek własnościowy odnosi się do prawa własnościowego do nieruchomości. Pozna pełną własnością, w grę wchodzi również współwłasność do nieruchomości. Poza tym bank lub instytucja finansowa sprawdzi zdolność oraz historię kredytową osoby ubiegającej się o pożyczkę hipoteczną.

W związku z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości, niewymagany jest żaden wkład własny.

Wymagane dokumenty

Podstawa do ubiegania się o pożyczkę hipoteczną, to złożenie wniosku kredytowego wraz z dołączonymi dokumentami takimi jak:

 • dokument tożsamości
 • zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów
 • dokumentacja dotycząca nieruchomości (akt własności, zaświadczenie o braku zadłużenia, aktualna wycena)

Na podstawie powyższych dokumentów bank dokonuje oceny zdolności kredytowej klienta oraz nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna w Szczecinie - czy warto ją zaciągnąć?

Ze względu na zastaw nieruchomości, pożyczka hipoteczna pozwala na otrzymanie znacznie większej kwoty pieniężnej, niż w przypadku ubiegania się o zwykły kredyt konsumencki. W wielu przypadkach można uzyskać pożyczkę hipoteczną, której wysokość będzie wynosić aż 80% wartości zastawianej nieruchomości.

Ta forma finansowania może okazać się świetnym pomysłem w przypadku ubiegania się o środki na większe wydatki. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel: zakup nowego auta, remont generalny domu, czy mieszkania lub wymarzone wesele. Dodatkowo warto zaznaczyć, że środki pozyskane w ramach pożyczki kredytowej można przeznaczyć na spłatę aktualnych zobowiązań finansowych. Zabezpieczenie w postaci nieruchomości sprawia, że jest to jeden z tańszych sposobów pozyskania dodatkowej gotówki, a oprocentowanie pożyczki może być często dużo niższe, niż w przypadku kredytu hipotecznego. Kolejnym udogodnieniem jest okres kredytowania pożyczki hipotecznej, który może wynieść nawet 25 lat, dzięki czemu otrzymujemy dogodną i niską ratę miesięczną.

Dlaczego zatem warto zaciągnąć pożyczkę hipoteczną?

 • środki możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel
 • nie potrzebujesz żadnego wkładu własnego
 • dostajesz niską i dogodną ratę miesięczną z niskim oprocentowaniem

Pożyczka hipoteczna w Szczecinie - która najlepsza?

Podjąłeś decyzję o pożyczce hipotecznej, ale brak Ci rozeznania w temacie? Przy tak szerokiej ofercie różnych banków i instytucji finansowych trudno jest podjąć właściwą  decyzję.

Eksperci Kredytowi Szczecin, to ludzie wyspecjalizowani w doradztwie finansowym, szczególnie w doradztwie kredytowym i różnego rodzaju pożyczkach, w tym również hipotecznych. A z racji tego, że jesteśmy niezależni i niepowiązani z żadną z instytucji finansowych oraz bankami, możemy znaleźć dla Ciebie najbardziej korzystne oferty pożyczek hipotecznych, dopasowane specjalnie do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Nasi eksperci finansowi posiadają długoletnie doświadczenie na rynku kredytów i mają świetne rozeznanie wśród ofert bankowych. Jesteśmy także cały czas na bieżąco z ofertą wielu różnych banków i instytucji finansowych, a przede wszystkim posiadamy indywidualne podejście do każdego Klienta.

Dzięki bezpłatnemu porównaniu pożyczek hipotecznych w Szczecinie, po szczegółowym zbadaniu Twoich potrzeb oraz dokładnym przeanalizowaniu możliwości, wyselekcjonujemy dla Ciebie kilka najbardziej korzystnych ofert. A jeśli będzie taka możliwość - wynegocjujemy dla Ciebie jeszcze lepsze warunki kredytowania w tym:

 • kwotę kredytu
 • okres kredytowania
 • wysokość miesięcznych rat

Dodatkowo możemy pomóc Ci w zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz załatwieniu wszelkich formalności.