Kredyty hipoteczne Szczecin – kredyt na mieszkanie – bezpłatne porównanie

O kredycie hipotecznym w Szczecinie słów kilka

Planujesz zakup mieszkania w Szczecinie? A może, myślisz o budowie domu? Jeżeli będziesz musiał posiłkować się kredytem hipotecznym w Szczecinie, to pewnie zastanawiasz się, ile Cię to będzie kosztowało? Musisz wiedzieć o tym, że oprócz odsetek musisz ponieść jeszcze szereg innych opłat. Pierwszą z nich jest obowiązkowy wkład własny. Skończyły się już czasy, że banki finansowały 100% wartości nieruchomości, a czasem dorzucały jeszcze coś na ewentualny remont. W chwili obecnej większość banków wymaga 20% wkładu własnego. W niektórych instytucjach wystarczy co prawda 10%, ale pozostałą część trzeba będzie ubezpieczyć. Opłaty tej nie można w żaden sposób negocjować czy ominąć. Nie ma więc wyjścia, trzeba mieć odłożoną pewną kwotę pieniędzy.

Sprawdź również ofertę na kredyt 2% w Szczecinie i okolicach.

Kolejną opłatą, której raczej nie unikniemy jest prowizja, za udzielenie kredytu hipotecznego. Średnio wynosi ona 2% i bardzo często trzeba ją zapłacić gotówką. Czasami udaje się ją skredytować, ale wiąże się to z tym, że rośnie przez to kwota kredytu, a tym samym płacimy wyższe odsetki. Oprócz prowizji każdy klient będzie musiał również ponieść koszty związane z ubezpieczeniami, takimi jak: pomostowe, od niskiego wkładu własnego, nieruchomości czy na życie.

Oprócz opłat bankowych czekają na nas również koszty związane z notariuszem. Nie unikniemy również zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), który wynosi około 2%. Dorzucić do tego należy opłaty sądowe za wpis do hipoteki. To wszystko również będziemy musieli pokryć z własnych oszczędności. Jeżeli ich nie posiadamy, wówczas będziemy musieli posiłkować się kredytem gotówkowym, co znacząco podniesie całkowite koszty zakupu nieruchomości.

 

Godziny pracy:

  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Kredyt mieszkaniowy, co to jest?

Kredyt mieszkaniowy, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony na zakup mieszkania. Bardziej powszechną nazwą, którą się stosuje, jest jednak kredyt hipoteczny. Tego typu zobowiązanie może być przeznaczone również na zakup lub budowę domu. Dzięki niemu można również zakupić lokal użytkowy lub działkę. Jest to kredyt długoterminowy, najczęściej udzielany na 20-25 lat. Maksymalny okres w chwili obecnej wynosi 35 lat, pod warunkiem, że nie przekroczymy górnej granicy wieku ustalonej przez bank (z reguły jest to 70 lat).

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest nabywana nieruchomość. Dlatego przed jego udzieleniem każdy bank dokładnie sprawdza i wycenia mieszkanie lub dom. Zajmuje się tym profesjonalny rzeczoznawca, za którego musi zapłacić klient. Do momentu spłaty kredytu mieszkaniowego, klient nie jest 100% właścicielem nieruchomości. Jeżeli przestanie spłacać raty, wówczas bank ma pełne prawo do jej przejęcia i rozporządzania nią.

Kredyt hipoteczny składa się z oprocentowania nominalnego, prowizji oraz szeregu ubezpieczeń. Oprocentowanie jest zmienne, a wpływ na to ma WIBOR 3 lub 6-miesięczny. W zależności od tego, jak zachowują się stopy procentowe, raty kredytowe mogą rosnąć lub spadać.

Kredyty hipoteczne Szczecin, bezpłatnie porównamy dla Ciebie oferty kredytów bankowych!

Kredyt hipoteczny - czy warto go zaciągnąć w Szczecinie?

Kredyt hipoteczny w Szczecinie oferowany jest przez wszystkie najważniejsze banki, działające na terenie całego kraju. Każdy z nich oferuje taką samą ofertę w każdym ze swoich oddziałów. Nie ma więc znaczenia czy korzystamy z usług banku w Szczecinie, czy Krakowie. Bardziej trzeba się skupić nad wyborem samego banku.

Tego typu zobowiązanie jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy nie posiadamy własnych oszczędności, które pozwoliłyby nam na zakup nieruchomości. Oprocentowanie, w porównaniu np. do kredytu gotówkowego, jest bardzo atrakcyjne. W każdej chwili istnieje również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego powinna być jednak bardzo dobrze przemyślana. Tak jak wspominaliśmy, jest to kredyt na wiele lat i w tym czasie nasza sytuacja życiowa może się bardzo zmienić. Zmienić może się również sama rata, która w pewnym momencie może wzrosnąć. Dlatego wybierając ofertę trzeba wszystko bardzo dokładnie przeanalizować.

Kredyt hipoteczny w Szczecinie, który wybrać? Sprawdź oferty na ten rok!

Osoby, które do tej pory nie miały za bardzo do czynienia z kredytami, mogą mieć bardzo duży problem z wyborem najkorzystniejszej oferty. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usługi, którą oferuje Ekspert Kredytowy z miasta Szczecin. Dzięki niemu otrzymujesz przede wszystkim kompleksową obsługę, która rozpoczyna się od wprowadzenia w świat finansów. Doradca wytłumaczy wszystkie trudne pojęcia, omówi jak przebiega cały proces kredytowy, a co najważniejsze porówna i pomoże wybrać najlepszą ofertę, która aktualnie jest dostępna na rynku.

Każdy bank proponuje inne warunki. Inne jest oprocentowanie, inna jest wysokość prowizji. Jedne wymagają 20% wkładu własnego, w drugich wystarczy jedynie 10%. Różnie jest również liczona zdolność kredytowa. Bardzo często zdarzają się sytuacje, że w Banku X klient ma zdolność kredytową na poziomie 100 tysięcy złotych, a w innym wynosi ona 150 albo 200 tysięcy złotych.  Każdy bank ma również inne wymagania co do dokumentów, które musi przedstawić klient.

Doradca kredytowy pozwoli się w tym wszystkim odnaleźć. Nie będziesz musiał chodzić od banku do banku i porównywać wszystkiego samemu. W pierwszej kolejności zostaną wybrane takie banki, które bez problemu udzielą kredytu. Następnie spośród nich wyselekcjonuje się te, które oferują najlepsze warunki.

Doradca Kredytowy Szczecin - dlaczego warto nam zaufać?

Do każdej sprawy podchodzimy w indywidualny sposób. Zdajemy sobie sprawę, że klienci mogą mieć różne wymagania. Naszą rolą jest fachowe doradztwo oraz kompleksowa pomoc. Wszystko rozpoczyna się od pierwszego spotkania, podczas którego poznajemy oczekiwania naszych klientów. Zadajemy wtedy bardzo dużo pytań, a na podstawie otrzymanych odpowiedzi, już zaczynamy dokonywać wstępnego wyboru banku.

Każdy z naszych doradców ma odpowiednią wiedzę oraz niezbędne doświadczenie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierze dla Ciebie najlepszy kredyt mieszkaniowy w Szczecinie. Wielu z nich pracowało wcześniej w bankach, więc doskonale znają wszystkie procedury. Pozwala to często na szybsze zakończenie procesu kredytowego, a w sytuacjach kryzysowych, na uratowanie kredytu.

Bardzo ważne jest również to, że nie pobieramy od swoich klientów żadnych opłat. Nie oznacza to oczywiście, że pracujemy za darmo. Jesteśmy wynagradzani w momencie, gdy klient weźmie za naszym pośrednictwem kredyt hipoteczny w Szczecinie. Wówczas dany bank dzieli się z nami prowizją. Klient nic na tym nie traci, bo dostaje dokładnie taką samą ofertę, jaką by otrzymał, gdyby sam udał się do placówki. Nie jest ona ani droższa, ani tańsza.

Zależy nam na długofalowej współpracy z każdym klientem. Dlatego zawsze gramy w otwarte karty i nie obiecujemy czegoś, czego nie jesteśmy w stanie spełnić. Dzięki takiej formie współpracy z naszych usług skorzystało już bardzo wielu zadowolonych klientów. Skąd wiemy, że tak jest? Ponieważ niektórzy z nich regularnie korzystają z naszych usług, a inni polecają nas wśród swojej rodziny lub znajomych. Dla nas jest to jasny sygnał, że dobrze wykonujemy swoją pracę.

 

Godziny pracy:

  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Kredyt na mieszkanie Szczecin

Masz w planach zakupić własnego mieszkanie? A może potrzebujesz kredytu hipotecznego pod budowę swojego wymarzonego domu? A może chciałbyś kupić kawalerkę w Szczecinie? Jeśli tak to pomoże Ci w tym wszystkim ekspert finansowy.  Dzięki niemu bez problemu spełnisz swoje marzenie o własnych czterech ścianach. Ekspert finansowy to nikt inny jak osoba, która dzięki posiadanym przez siebie narzędziom (np. kalkulator kredytowy) sprawdzi i porówna dla Ciebie różnego rodzaju kredyty, a potem pomoże wybrać ten najbardziej korzystny. Tak więc dzięki takiej osobie nie musisz tracić czasu i jeździć po bankach. Wystarczy, że odwiedzisz eksperta a on resztę zrobi za ciebie. Pomoże dobrać raty tak, byś nie miał problemu z ich spłatą. Ponadto nie musisz posiadać wkładu własnego. Nie ma co się zastanawiać. Banki bardzo często wymagają wkładu własnego, czy umowy z nimi zawierane są napisane bardzo trudnym niezrozumiałym językiem. Wszystko za Ciebie załatwi ekspert finansowy z naszej firmy.