Faktoring Szczecin – bezpłatne porównanie ofert!

Prowadzisz firmę w Szczecinie? Szukasz najtańszej oferty faktoringu? Doskonale się składa! Porównamy dla Ciebie firmy faktoringowe za darmo!

Faktoring i korzyści z niego płynące

Faktoring to proces sprzedaży faktur firmie faktoringowej. Cały pomysł polega na tym, aby szybko odebrać gotówkę za swoje usługi, czy towary, bez czekania, aż upłynie wyznaczony na fakturze termin płatności. Faktoring stał się jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania środków finansowych, przez firmy w Polsce i na świecie. Faktor bardzo często pożycza pieniądze tylko w oparciu o faktury. Przedsiębiorcy zaczynają świadomie traktować faktoring, jako jeden z elementów długofalowej strategii zarządzania należnościami. Firma faktoringowa to osoba trzecia, która kupuje faktury z terminem płatności, które pozostają nieopłacone po dokonaniu sprzedaży. Dobra firma faktoringowa zapłaci 90% wartości faktury, czasami nawet jej całość. Zasadniczo, prosto rzecz ujmując Firma faktoringowa zamieni niezapłacone jeszcze faktury w gotówkę, a nasi Eksperci podpowiedzą i zrobią ranking ofert dla Twojej firmy. Definicja faktoringu to w skrócie bieżąca sprzedaż Twoich wierzytelności za natychmiastową gotówkę, to wyeliminowanie zaległości płatniczych od Twoich klientów, które mogą ograniczać przepływ środków pieniężnych w Twojej firmie. Czy wiesz, że nie potrzebujesz nawet długiej historii współpracy handlowej z kontrahentami, aby korzystać z faktoringu. Należy też dodać, że faktoring może zapewnić bardzo potrzebne finansowanie dla startupów. Jeśli weźmiesz pod uwagę faktoring bankowy PEKAO, ING, mBank, czy PKO, to masz gwarancję mniejszych kosztów i dowiesz się jak zbudowaliśmy ranking ofert pod Twoje potrzeby. Dostęp do usługi uzyskasz sprawnie i w procedurze online w Szczecinie, tu Eksperci Finansowi wskażą Ci najlepszą z ofert szytą na Twoją miarę.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Korzyści płynące z faktoringu - sprawdź!

W większości firm przepływy pieniężne są nieprzewidywalne, jednak z pomocą faktoringu, ta sytuacja się zmienia. Jedną z niezaprzeczalnych zalet faktoringu jest to, że pieniądze spływają od razu, lub najdalej w 24 godziny od wystawienia faktury. Nasi Eksperci z pomocą faktoringu wyeliminują potrzebę korzystania przez firmy ze Szczecina, z innych kosztownych i niejednokrotnie kłopotliwych metod finansowania zewnętrznego, takich jak kredyty, pożyczki czy linie gotówkowe. Posiadając faktoring, właściciele firm mogą skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności, bez konieczności ciągłego skupiania się na ściąganiu długów. Wygodny faktoring online rozwiązuje główny problem, z jakim Firmy borykają się każdego dnia, czyli nieterminowy spływ należności. Już nie musisz udzielać kredytu kupieckiego swoim kontrahentom. Koszty faktoringu są zazwyczaj niższe niż koszty innego, dostępnego finansowania zewnętrznego. Faktoring w Szczecinie stawia na zalety oferty:

Pozyskujesz pieniądze zaraz po wystawieniu faktury

Unikasz kłopotów ze ściąganiem należności

Poprawiasz płynność finansową w swojej firmie

Skupiasz się na rozwoju i nie oglądasz za siebie

Faktoring w Szczecinie - zastanawiasz się który wybrać?

Poznaj rodzaje faktoringu i sprawdź propozycje naszych Ekspertów

Ze względu na poziom ryzyka, zakres formalności, sposoby rozliczania transakcji i zasięg, rozróżnić można kilka rodzajów faktoringu. W faktoringu pełnym faktor ponosi ryzyko niewypłacalności kontrahenta, którego wierzytelności są objęte transakcją. Zadaniem faktora jest oszacowanie jego poziomu. Sama umowa najczęściej jest ubezpieczona a decyzja podejmowana jest w oparciu o dokumentację. Ponieważ Ty nie ponosisz ryzyka transakcji, niestety koszty tej usługi są dla Ciebie najwyższe. Dostęp do kapitału zapewnisz sobie także dzięki usłudze jaką jest faktoring odwrócony. Potrzebujesz zainwestować w towar, sprzęt, nowe technologie albo w wyposażenie? Jeśli jesteś odbiorcą faktury, ale wolisz zapłacić sprzedawcy później, niż w terminie wskazanym na fakturze, to tu zastosowanie ma faktoring odwrócony, inaczej zwany też faktoringiem zakupowym. To świetna alternatywa do kredytów, lub pożyczek na konkretny cel.

Na uproszczonych zasadach i przy zastosowaniu minimum formalności, pozyskasz gotówkę na zapłatę za swoje faktury zakupu. Faktor może uregulować do 100% wartości faktury, tego samego dnia, w którym dokonujesz zakupu. Ty zwrócisz równowartość faktury w dogodnych ratach. Nowe firmy ze Szczecina często nie mają kapitału obrotowego, aby rozpocząć współpracę z kontrahentami. Faktoring idealnie sprawdza się także w takich przypadkach. Nie musisz przedstawiać zaświadczeń o uzyskanych dochodach z działalności, wystarczy że przedstawisz fakturę sprzedaży z określonym terminem płatności. Wielokrotnie zdarza się że kontrahent, któremu wystawiasz faktury nie chce, aby usługa rozliczana była transakcją faktoringu, w takiej sytuacji Eksperci Finansowi ze Szczecina zaproponują Ci faktoring cichy. W tej opcji twój kontrahent nie jest powiadamiany o faktoringu i nie podpisuje cesji. Możesz zaakceptować wydłużony termin płatności, dyktowany przez odbiorcę, a koszt skorzystania z usługi faktoringu możesz doliczyć do swojej marży, nie narażając tym samym relacji z kontrahentem.

Zalety płynące ze współpracy z Ekspertami od faktoringu

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz uwolnić gotówkę zamrożoną w niezapłaconych faktorach to faktoring jest dla Ciebie idealny. Skorzystanie z usług Ekspertów Finansowych w zakresie faktoringu to dobry wybór, gdyż ofert jest wiele i są zróżnicowane cenowo. Faktoring w Szczecinie jest brokerską firmą ekspercką oferującą najwyższej jakości, bezpłatną pomoc w wyborze odpowiedniej dla Twojej firmy oferty na faktoring. Jeśli szukasz właściwej oferty finansowania faktur, albo chcesz sfinansować jedną fakturę, lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie faktoringowej, to odwiedź woj. zachodniopomorskie, gdzie czekają na Ciebie niezależni Eksperci Finansowi. Nasza usługa zawiera jasne i bezstronne informacje i ranking w zakresie faktoringu w Polsce, dzięki czemu możesz podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące tego, z jakiej konkretnie usługi chcesz skorzystać, aby rozwijać swoją firmę.

Podjęcie decyzji, czy skorzystać z firmy faktoringowej, jest trudną decyzją, a przy tak dużej liczbie firm faktoringowych do tylko Ekspert Finansowy ze Szczecina, może wyjaśnić zalety i wady każdej oferty. Doradca posiada dostęp do poufnej wiedzy branżowej i sezonowych ofert promocyjnych. Broker może też negocjować warunki oferty.

Faktoring to pakiet finansowania i windykacji, który oferuje elastyczny sposób na poprawę płynności finansowej. Uwalnia gotówkę zamrożoną w zaległych fakturach i zdejmuje czasochłonne zadanie ścigania płatności. Faktoring to doskonałe źródło finansowania biznesu dla wielu firm z sektora business to business. Zasadniczo każda branża, jeśli tylko wystawia faktury dla innej firmy, nie dla zwykłego konsumenta, może skorzystać z usługi faktoringu. A kto jeszcze? Wielokrotnie także firmy, które nie mają zdolności kredytowej, które posiadają jakieś zaległe płatności do US lub składki do ZUS. Faktoring niebywale usprawnia proces działalności małej firmy.

Sprawdź również - oferty kredytów dla firm w Szczecinie

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne