Kredyty dla firm Szczecin – bezpłatne porównanie

Oferta kredytów dla firm 26 banków w Szczecinie na ten rok

Prowadzenie firmy w Szczecinie nie jest prostym zadaniem. Duża konkurencja, niezbyt jasne przepisy i cała masa różnego rodzaju podatków do zapłaty - z tym wszystkim każdego dnia musi mierzyć się każdy przedsiębiorca. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej, ale wszyscy potrzebują odpowiednich środków finansowych, żeby ich firma mogła się należycie rozwijać. Bez pieniędzy nie da się obecnie prowadzić żadnego biznesu. Trzeba przecież za coś wynająć biuro, kupić niezbędny sprzęt lub materiały, opłacić ZUS czy wypłacić wynagrodzenie swoim pracownikom.

Jest to największy problem dla nowych firm, które dopiero zaczynają działać na rynku. Koszty pojawiają się od samego początku a na ewentualne przychody trzeba trochę poczekać. Przedsiębiorstwa z dłuższym stażem mogą z kolei natrafić na nierzetelnych kontrahentów, którzy notorycznie spóźniają się z opłacaniem faktur. Co w takiej sytuacji może zrobić właściciel firmy? Może zaangażować własne środki, o ile je posiada lub skorzystać z pomocy banku i zaciągnąć kredyt firmowy.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Kredyt firmowy - która firma ze Szczecina może skorzystać?

Kredyt firmowy w Szczecinie przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Nie mogą więc z niego skorzystać osoby fizyczne, które zatrudnione są np. na umowę o pracę. Dodatkowo przedsiębiorca, który zamierza z niego skorzystać, musi go przeznaczyć na cel związany z bieżącą działalnością firmy. Nie można więc kredytem firmowym sfinansować np. remontu mieszkania.

Banki niezbyt przychylnie patrzą na nowe firmy. Bardzo ciężko jest uzyskać tzw. kredyt na start działalności, przede wszystkim dlatego, że mało instytucji ma go w ofercie. Problem mają zwłaszcza młode osoby, które nie posiadają historii kredytowej. Przy kredytach firmowych z reguły wymagany jest 12 miesięczny okres prowadzenia działalności, a w niektórych bankach wynosi on nawet 24 miesiące.

Firma musi w tym czasie przynosić dochód. W przeciwnym razie bank uzna, że przedsiębiorca nie będzie miał z czego płacić raty i nie udzieli mu kredytu. Dlatego przedsiębiorca, który w ostatnim okresie wykazuje stratę, może mieć problem z uzyskaniem finansowania. Należy wówczas wytłumaczyć się przed bankiem, że jest to np. spowodowane niezbędnymi inwestycjami. Bardzo pomocny w takich sytuacjach może okazać się Ekspert Kredytowy działający w Szczecinie, który doskonale orientuje się we wszystkich bankowych procedurach.

Z kredytu firmowego mogą skorzystać również tylko ci przedsiębiorcy, którzy nie mają żadnych zaległości wobec Urzędu Skarbowego lub ZUS. Banki bardzo często wymagają zaświadczeń o niezaleganiu ze składakami lub w podatkach. W niektórych instytucjach można to ominąć, ale w tym celu trzeba na bieżąco opłacać minimum przez 3 miesiące wszystkie wymagane składki lub podatki.

Kredyt firmowy w Szczecinie - czy warto go zaciągnąć w 2022 roku?

Jeżeli chodzi o kredyty dla firm Szczecin oferuje dość sporo możliwości. W mieście tym działa bardzo dużo banków, klienci więc mają kilka opcji do wyboru. Przed jego zaciągnięciem trzeba jednak wszystko dokładnie przeliczyć. Głównym celem przedsiębiorcy jest osiąganie zysku. Dlatego jeżeli planujemy przeznaczyć pieniądze z kredytu na jakąś inwestycję, to w pierwszej kolejności musimy przeliczyć ile na niej zarobimy. Jeżeli więcej niż wynoszą odsetki od kredytu, to wówczas warto się na niego zdecydować. Jeżeli mniej, to z ekonomicznego punktu, taka decyzja nie będzie miała większego sensu.

Wielu przedsiębiorców nie patrzy na ten aspekt, przez co popadają w jeszcze większe problemy finansowe. Dlatego warto nawiązać współpracę z doświadczonym Doradcą Kredytowym ze Szczecina, który pomoże podjąć dwie ważne decyzje - czy warto brać kredyt oraz z oferty którego banku opłaca się skorzystać.

Kredyt firmowy może być bardzo pomocny w rozwoju firmy. Musi być jednak udzielony na korzystnych warunkach. Istnieje również kilka rodzajów takiego zobowiązania. Można skorzystać z tradycyjnego kredytu na dowolny cel, pożyczki hipotecznej, karty kredytowej, kredytu odnawialnego czy kredytu inwestycyjnego. Wybór rozwiązania uzależniony jest od bardzo wielu czynników, które doradca starannie przeanalizuje.

Kredyt firmowy Szczecin - który wybrać?

Wybór odpowiedniego rozwiązania, to nie jedyny problem przedsiębiorcy. Kolejnym jest decyzja o wyborze banku. Wiele firm korzysta z finansowania w bankach, w których mają założone konta. Czy to jest dobre rozwiązanie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jakie warunki są im zaoferowane. Bardzo często dzieje się jednak tak, że różnice pomiędzy instytucjami są znaczące, dlatego zawsze warto porównać kilkanaście ofert.

Mało kto jednak tak robi, bo większość właścicieli firm nie ma po prostu na to czasu. Dlatego decydując się na kredyt firmowy w Szczecinie warto w pierwszej kolejności udać się do Doradcy Kredytowego. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, a często również i pieniędzy, ponieważ zostanie dla nas wybrana najlepsza i najtańsza oferta na rynku. Doradca ma dostęp do wielu ofert bankowych, dzięki czemu podczas jednej wizyty przedstawi klientowi kilka najbardziej optymalnych wariantów.

W pierwszej kolejności wybierze on takie banki, w których istnieje największa szansa na uzyskanie kredytu. Nie warto tracić czasu na instytucje, które mają bardzo dobrą ofertę na papierze, a w rzeczywistości uzyskanie w nich kredytu jest praktycznie niemożliwe. Wybór banku uzależniony będzie od rodzaju kredytu, jego kwoty oraz okres na jaki chcemy go zaciągnąć. Po takiej selekcji można skupić się na wgłębieniu się w oferowane warunki. Ważne jest zarówno oprocentowanie, jak i prowizja. Dodatkowo bank może wymagać różnego rodzaju ubezpieczeń lub innych produktów dodatkowych. Dopiero szczegółowa analiza pozwoli na wybranie najlepszego rozwiązania.

Doradcy Kredytowi w Szczecinie - dlaczego warto nam zaufać?

Wszyscy Doradcy Kredytowi w Szczecinie posiadają odpowiednią wiedzę oraz niezbędne doświadczenie. Dzięki temu świetnie obracają się w świecie finansów i wiedzą w jaki sposób udzielić pomocy każdemu klientowi. Potrafią poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi sytuacjami. Jeżeli w danej chwili udzielenie kredytu nie będzie możliwe, to ustalą odpowiednią strategię i udzielą klientowi dokładnych instrukcji, co należy zrobić, żeby taki kredyt za niedługo uzyskać. Ważne jest to, że nasze usługi są całkowicie darmowe. Nie pobieramy od klientów żadnych prowizji czy opłat.

Stawiamy na długofalową współpracę, dlatego do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Każda sprawa jest inna, dlatego na samym początku musimy poznać oczekiwania klienta oraz przyjrzeć się bliżej działalności jego firmy. Bardzo ważna jest analiza dokumentów finansowych, od której w dużej mierze zależy jaki kredyt firmowy uda się załatwić. W tej materii możemy bezpośrednio kontaktować się z działem księgowym, tak aby nie zaprzątać głowy właścicielowi firmy.

Cechuje nas niezależność. Nie należymy do żadnej grupy finansowej, więc nikt nie narzuca nam z góry, co powinniśmy oferować swoim klientom. Zawsze kierujemy się ich dobrem, bo tylko w taki sposób możemy zyskać ich zadowolenie. To z kolei przekłada się na polecanie naszych usług wśród swojej rodziny czy znajomych. Stawiamy również na kompleksowość tzn. że przedsiębiorca jest w stanie załatwić u nas wiele spraw np. kredyt hipoteczny. Dodatkowo pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności. Przygotowujemy odpowiednie wnioski oraz formularze, wypełniamy je wspólnie z klientami a następnie przekazujemy w jego imieniu do poszczególnych banków, nadzorując cały proces kredytowy.

Zobacz również oferty faktoringu dla firm w Szczecinie
 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Kredyt inwestycyjny w Szczecinie

Prawo bankowe umożliwia przedsiębiorcom ubieganie się o kredyty inwestycyjne na powiększenie lub modernizację majątku trwałego. Dzięki temu w wielu przypadkach brak kapitału przestaje oznaczać przerwę w rozwoju firmy. Jak zatem ubiegać się o dofinansowanie i który kredyt dla firm jest najtańszy? Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez poznania sytuacji przedsiębiorcy. Wiadomo natomiast, że dobrze dobrany kredyt inwestycyjny pozwala zaoszczędzić na odsetkach od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Przed podpisaniem umowy w banku warto więc przeprowadzić profesjonalne porównanie kredytów u wykwalifikowanego eksperta finansowego. Zaawansowane kalkulatory kredytowe pozwalają w dzisiejszych czasach na wykonywanie dokładnych symulacji kosztów. Nasz pośrednik finansowy w Szczecinie oferuje pomoc zarówno w wyborze banku, jak i w wypełnianiu wniosku. Oprócz pieniędzy zaoszczędzisz też sporo czasu.