Kredyty samochodowe Szczecin – bezpłatne porównanie banków

Szukasz najtańszego kredytu samochodowego w Szczecinie? Nie wiesz którą ofertę wybrać? Nasi niezależni eksperci kredytowi porównają dla Ciebie oferty wszystkich banków - za darmo!

Kredyty samochodowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują finansowania własnego pojazdu. Bez względu na to czy mieszkamy w Szczecinie, Kołobrzegu czy innym mieście Polski, kredyt na samochód pomoże sfinansować wiele rodzajów pojazdów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można oczywiście samochody, jednak kredyt samochodowy może zostać przeznaczony także na zakup motocykla, kempingu czy nawet łodzi motorowej. Rozważając kredyt na samochód, trzeba pamiętać, aby zwrócić uwagę na koszty, które się z tym wiążą oraz to, czy mamy do czynienia z kredytem samochodowym (kredytem celowym), czy kredytem gotówkowym na samochód. Są to bowiem dwa różne produkty finansowe, a wiele osób - także mieszkających w tak pięknym mieście, jakim jest Szczecin - wciąż jeszcze często je myli.

Czym są kredyty samochodowe? Ekspert kredytowy Szczecin wyjaśnia

Kredyt samochodowy to rodzaj finansowania pojazdów mechanicznych, z którego środki mogą zostać przeznaczone wyłącznie na określony w umowie cel. Jest to najczystsza forma kredytu celowego, który charakteryzuje się właśnie celowością. Do kredytów celowych zaliczyć możemy zarówno kredyty samochodowe, jak i kredyty mieszkaniowe (tzw. hipoteczne, które dodatkowo zabezpieczone są także hipoteką) oraz np. kredyty studenckie czy inwestycyjne. W przypadku kredytu samochodowego podobnie, jak w przypadku kredytu na zakup mieszkania trzeba liczyć się także z zabezpieczeniem. Zwykle jest nim finansowany przez bank pojazd. Oznacza to, że bank udzielając kredytu na samochód w Szczecinie czy też każdym innym mieście w Polsce, dokona pewnego rodzaju zastawu na aucie.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

W Polsce zwykle do czynienia mamy z dwoma rodzajami zabezpieczeń przy kredytach samochodowych. Zaliczyć do nich można m.in. przewłaszczenie na zabezpieczenie oraz zastaw rejestrowy. W przypadku przewłaszczenia na zabezpieczenie polega ono na tym, że bank udzielając kredyt samochodowego stanie się jednocześnie współwłaścicielem kupowanego pojazdu i będzie nim do czasu, aż kredytobiorca spłaci wszystkie raty pożyczki samochodowej. Jest to najczęściej stosowane zabezpieczenie kredytów samochodowych w kraju. Popularną formą jest także zastaw rejestrowy polegający na zawarciu z bankiem umowy zastawnej, która upoważnia instytucję finansową do przejęcia pojazdu w przypadku braku spłaty kredytu. Zastaw pojawi się w tzw. rejestrze zastawów prowadzonym przez zgodny z rejonem sąd rejestrowy.

Bez względu na to, którą formę zabezpieczenia wybierze bank, udzielając kredytu samochodowego, trzeba liczyć się także z tym, że instytucja będzie oczekiwała od kredytobiorcy wykupienia dodatkowej polisy AC, która również ma zabezpieczyć interesy banku. Gdy pojazd zostanie zniszczony lub skradziony, poprzez wykonanie cesji polisy AC na bank, odzyska on pieniądze od ubezpieczyciela.

Na co można przeznaczyć kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy, mimo swojej nazwy nie musi zostać przeznaczony wyłącznie na zakup samochodu. To szczególnie istotne dla mieszkańców miast nadmorskich, takich jak Szczecin. Dzięki kredytom samochodowym jest możliwość zakupu także innych pojazdów, do których zaliczyć możemy m.in. motocykle, quady, kempingi, ale także motorówki czy inne łodzie motorowe. Kredyt samochodowy sprawdzi się zatem w przypadku różnych pojazdów, na których bank może dokonać zabezpieczenia. Największe znaczenie ma jednak wiek pojazdu, a banki najchętniej udzielają kredytów samochodowych na pojazdy nowe. Nie oznacza to, że kredytem samochodowym nie można sfinansować pojazdów używanych, jednak banki zwracają uwagę na ich wiek, którego górna granica zwykle nie może przekraczać 8 lub 10 lat.

Jeśli poszukujesz taniego kredytu na zakup kilkuletniego samochodu, motocykla czy łodzi, skontaktuj się z doświadczonym ekspertem kredytowym ze Szczecina, który pomoże znaleźć najtańsze finansowanie.

Kredyty samochodowe Szczecin - koszty

Największą zaletą kredytów samochodowych są ich stosunkowo niskie koszty. Wynika to przede wszystkim z samego zabezpieczenia, którym jest finansowany pojazd. Bank minimalizuje w ten sposób ponoszone przez siebie ryzyko kredytowe i może obniżyć zarówno marżę, jak i pobieraną prowizję. Kosztem, którego nie doświadczamy np. w przypadku kredytów gotówkowych na samochód lub inne nieokreślone cele, jest jednak konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia AC, które także będzie podnosiło ratę kredytową

Zakładając, że standardowe oprocentowanie kredytu gotówkowego na samochód wynosi aktualnie około 10 procent, tak w przypadku kredytu samochodowego może być to zaledwie 5 procent. Takich oszczędności nie sposób pominąć, podczas rozważania kredyt samochodowego.

Kredyty samochodowy a kredyt na samochód

Omawiając kredyt na samochód oraz kredyt samochodowy, warto zaznaczyć, że są to zwykle dwa różne produkty kredytowe. W przypadku kredytu na samochód (kredytu gotówkowego / konsumpcyjnego) środki z niego pochodzące można przeznaczyć na dowolny cel. Nie trzeba przedstawiać banki żadnych dokumentów związanych z pojazdem, a samo pozyskanie kredytu jest znacznie krótsze, niż w przypadku kredytu samochodowego.

Gdy mówimy o kredycie samochodowym mamy do czynienia z typowym kredytem celowym, a więc takim, który jest udzielany na konkretny cel - w tym wypadku samochód lub inny pojazd mechaniczny. Aby móc otrzymać kredyt samochodowy należy wykazać się zaróno odpowiednią zdolnością kredytową, jak i przedstawić bankowi komplet dokumentów danego auta, motocykla czy też innego pojazdu.

Kredyty samochodowe - jakie dokumenty, ile czasu?

Gdy udało się znaleźć upragniony pojazd, należy skompletować wszelkie wymagane przez banki dokumenty. Zaliczyć do nich można kserokopię dowodu rejestracyjnego, kartę pojazdu, a także umowę kupna-sprzedaży lub fakturę proformę wystawioną przez dilera, bądź komis samochodowy. To bezapelacyjne minima, których oczekują wszystkie banki bez względu na to czy szukamy kredytu samochodowego w Szczecinie czy innym mieście w Polsce. Procedura związana z udzieleniem kredytu zwykle zajmuje kilka dni, jednak wiele zależy zarówno od banku, jak i nas samych, a dokładniej tego, czy dopiero poszukujemy oferty kredytowej, czy już wiemy, w którym banku złożymy wniosek o kredyt samochodowy.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że jeszcze na etapie poszukiwania wymarzonego auta warto skontaktować się z niezależnym ekspertem kredytowym, który dokona bezpłatnego porównania kredytów samochodowych i przedstawi najlepszą / najkorzystniejszą dla klienta ofertę.

Kredyt gotówkowy na samochód. Czy to się opłaca?

Coraz częściej w ofertach banków w Szczecinie i innych rejonach Polski pojawiają się tzw. kredyty gotówkowe na samochód. Mogą być dość mylące, ponieważ swą nazwą bardzo przypominają kredyty samochodowe. Jak pisaliśmy już wcześniej, są to jednak zupełnie inne produkty finansowe, które będą różniły się i samą konstrukcją, jak i kosztami. Kredyt gotówkowy na samochód nie musi być drogi, jednak trzeba liczyć się z tym, że na pewno będzie droższy od kredytu samochodowego z zabezpieczeniem na kupowanym pojeździe. Tutaj także zatem warto wcześniej porównać oferty kredytów gotówkowych na samochód i wybrać ofertę najkorzystniejszą dla naszego portfela.

Plusem kredytu na samochód jest jednak to, że instytucja finansowa nie dokona na nim zabezpieczenia, a więc od początku będziemy jedynym właścicielem pojazdu. Nie będzie także konieczności wykupowania polisy AC, jednak warto wziąć ją pod uwagę, ponieważ chroni nasze interesy w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu.

 
  • 8:00 - 17:00
  • nieczynne