kredyt na motor szczecin

Kredyt na motor Szczecin.

Rozważasz zakup motocykla, skutera, quada? Nie wiesz, na jaki rodzaj kredytu się zdecydować? Nie masz wystarczających środków własnych, aby sfinansować zakup wymarzonego jednośladu? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy poradnik kredytowy ekspertów finansowych ze Szczecina. Podpowiemy, jaki kredyt na motor wybrać i na co zwrócić uwagę.

Marzysz o własnym motocyklu w Szczecinie?

Ekspert Finansowy porówna oferty kredytów na motor bezpłatnie!

ZADZWOŃ już TERAZ!

+48 533 88 78 78

Kredyt na motor Szczecin. Co trzeba wiedzieć?

Kredyt na motor / kredyt na motocykl bez względu na to, czy poszukujemy finansowania na terenie miasta Szczecin, czy w innym regionie Polski, może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich wielbicieli jednośladów. Solidne maszyny kosztują zwykle minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych, przez co wiele osób odkłada marzenia na później. Zebranie dużej sumy w stosunkowo krótkim czasie może być nie lada wyzwaniem, jednak nie warto rezygnować z planów i określonych celów.

Musimy pamiętać, że kredyty bankowe stworzono nie tylko w celu powiększania kapitału banków, ale także dla firm i osób prywatnych, a to, w jaki sposób z nich korzystamy, zależy wyłącznie od nas.

Kredyt na motor, tak samo, jak kredyt na mieszkanie, czy inny jasno obrany cel, jest dobrym wyjściem. Warunek jest jeden. Musimy wykazywać się zarówno rozsądkiem, jak i zdyscyplinowaniem. Zaciąganie zobowiązań lekkomyślnie, bez planu i celu, potrafi skończyć się niepotrzebnymi problemami finansowymi.

Zakładając jednak, że kredytem bankowym finansujemy nasze marzenia i mamy określony plan spłaty, a nasza sytuacja finansowa pozwala na zaciągnięcie zobowiązania, możemy pokusić się o finansowanie motocykla i spełnić marzenia o jednośladzie.

Jaki kredyt na motor?

Zasadniczo do wyboru mamy dwa rodzaje kredytów bankowych, które będą idealnym rozwiązaniem pozwalającym sfinansować zakup motocykla. Kredyt celowy, jakim jest kredyt samochodowy oraz standardowy kredyt konsumencki (kredyt gotówkowy). W tym miejscu zrobimy krótką pauzę, aby zaznaczyć, że bez względu na to, jaki kredyt na motor wybierzemy, oferty banków różnią się od siebie, co trzeba wziąć pod uwagę jeszcze na etapie planowania zakupu motocykla. Najlepszym rozwiązaniem jest uprzednie porównanie kredytów gotówkowych i kredytów samochodowych w wielu bankach, a pomóc w tym może doświadczony i niezależny ekspert kredytowy Szczecin. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybraliśmy najtańsze i najlepsze finansowanie motocykla w Polsce.

Kredyt samochodowy na motor

Jednym z rodzajów kredytów, które świetnie sprawdzą się w finansowaniu motocykla, jest kredyt samochodowy. Musimy jednak pamiętać, że wiąże się on z pewnymi “niedogodnościami”, do których zaliczyć możemy wydłużony okres pozyskania środków, konieczność wykupienia dodatkowej polisy AC na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży i – co jest niezwykle istotne – zabezpieczeniem na finansowanym motocyklu.

kredyt na motocykl szczecin
Kredyt samochodowy na motocykl. Nie bój się spełniać marzeń. Ekspert kredytowy Szczecin.

Banki w Polsce wykorzystują najczęściej zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. W przypadku pierwszego z nich trzeba liczyć się z koniecznością zawarcia z bankiem umowy zastawnej, która zostanie zgłoszona w sądzie rejonowym, a fakt zastawu będzie ujęty w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Gdy kredytobiorca przestanie spłacać raty kredytu, bank przejmie motor, sprzeda go i odzyska pieniądze.

Drugą formą zabezpieczenia kredytu na motor (kredytów samochodowych) jest przewłaszczenie na zabezpieczenie, które wiąże się z tym, że instytucja finansująca motocykl do czasu spłaty kredytu w całości, będzie współwłaścicielem maszyny, co również zostanie wpisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W obu przypadkach wiąże się to z niemożnością sprzedania motocykla bez wiedzy / zgody banku i skutecznie zabezpieczenia interesy podmiotu finansowego.

Do złożenia wniosku o kredyt samochodowy na motor niezbędne będzie przygotowanie dokumentacji motocykla, czyli kserokopii dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, a także umowy kupna-sprzedaży lub faktury od sprzedawcy. Z kompletem dokumentów udajemy się do banku, gdzie składamy wniosek kredytowy.

WAŻNE! Koszt kredytu samochodowego na motor może różnić się z zależności od instytucji, dlatego też warto wcześniej bezpłatnie porównać oferty różnych banków.

Kredyt gotówkowy na motor Szczecin

Innym rodzajem kredytów bankowych, którymi można sfinansować zakup motocykla, jest kredyt konsumpcyjny, czyli typowy kredyt gotówkowy. W tym miejscu trzeba wyraźnie podkreślić, że kredyt gotówkowy na motor będzie znacznie droższy od kredytu samochodowego na motocykl. Wynika to przede wszystkim z braku zabezpieczenia na kupowanym pojeździe. W przypadku kredytów gotówkowych banku nie interesuje, na co przeznaczymy środki pochodzące z pożyczki, a to powoduje, że rośnie ryzyko kredytowe. Instytucje wynagradzają je sobie właśnie wyższymi kosztami kredytów. Trzeba oczekiwać, że wyższe będzie zarówno oprocentowanie jak i marża banku, ale także prowizja za udzielenie kredytu. Niezbędne może być także wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, jednak wiele instytucji zrezygnuje z niego, jeśli pozwala na to dobra historia kredytowa i zdolność finansowa wnioskującego.

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego na motor niewątpliwie jest czas i łatwość pozyskania. Większość kredytów i pożyczek konsumpcyjnych do kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy otrzymać już w kilka godzin. W przypadku kredytów samochodowych czas na pozyskanie finansowania zajmuje nawet kilka dni. Podobnie, jak w przypadku kredytu samochodowego, jeśli naszym celem jest znalezienie taniego finansowania, warto wcześniej bezpłatnie porównać oferty różnych banków i wybrać tę, która nie będzie obarczona zbyt dużymi kosztami. Pomóc w tym może niezależny ekspert kredytowy ze Szczecina.

Zdjęcia: jupiterimages, mihtiander / Canva.

Komentarze są wyłączone.