Kredyt konsolidacyjny, kolejne zobowiązanie czy ostatnia deska ratunku?

Kredyt konsolidacyjny, kolejne zobowiązanie czy ostatnia deska ratunku?

Ogromnym problemem Polaków, z którym mamy do czynienia od wielu lat jest spłacanie zobowiązań.

Dostępność środków finansowych doprowadziła do tego, że Polacy bez większego zastanowienia i analizy, decydowali się na kolejne kredyty lub pożyczki. Wtedy rekomendacje Ministerstwa Finansów nie były jeszcze tak surowe, tymczasem w tym momencie, konkretnie jest określona wysokość miesięcznej raty, jaką może opłacać klient, podobnie jak bardzo dokładnie wskazane jest, że klient nie może posiadać negatywnej historii w BIK.

Tymczasem jeszcze kilka lat temu nie wszystkie polskie banki dodawały wpisy do BIK. Wiele z nich po prostu nie sprawdzało jak to wygląda w BIKu. Efekt? Wielu Polaków miało tak wysokie miesięczne raty, że nie byli w stanie ich spłacać. Następnie komornik obciążał ich wynagrodzenia, aż ostatecznie doszliśmy do momentu, w którym ci ludzie trafiali na ulicę. Niektórzy, poprzez odpowiednie kombinowanie znaleźli jednak rozwiązanie tych problemów. Raczej nawet to banku im owe rozwiązanie zaproponowały. O czym dokładnie piszemy?

Kredyt konsolidacyjny, kolejne zobowiązanie czy ostatnia deska ratunku?
Kredyt konsolidacyjny, kolejne zobowiązanie czy ostatnia deska ratunku?

Tym rozwiązaniem oczywiście są kredyty konsolidacyjne. Co dokładnie daje kredyt konsolidacyjny? Jeśli klient posiada zobowiązanie w wielu bankach i w każdym inne raty, to może wszystkie te kredyty przenieść tylko do jednego banku. Co to daje? Otóż miesięczna rata znacznie się zmniejszy. Klient nie będzie ponosił dodatkowych kosztów przelewów czy też prowadzenia konta, które musiał założyć, by skorzystać z oferty. Po przeniesieniu wszystkich kredytów do jednego banku, rata powinna być niższa, ale wcale nie ma takiej pewności. Równie dobrze koszty kredytu mogą być wyższe. Pamiętajmy, że klient będzie musiał po raz kolejny zapłacić prowizję kredytową, podobnie jak podołać innym kosztom, jakie związane są z tymi środkami. Każdy kredyt konsolidacyjny wymaga odrębnej analizy. Nigdy nie ma pewności co do tego, że dane świadczenie będzie na pewno korzystniejsze. Miejcie to za każdym razem na uwadze. Taki kredyt w swojej ofercie ma m.in. Alior bank, mBank, Credit Agricole, PKO i wiele innych.

Kredyt konsolidacyjny może być naprawdę pomocny, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio go wybierzemy. Wcale nie zawsze będzie on opłacalnym rozwiązaniem.

1 Comments

  1. donald pisze:

    Konsolidacja to czasami jedyne rozwiązanie.